Ekonomi

Suudi Arabistan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile 5 Milyar Dolarlık Mevduat Anlaşması İmzaladı

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al-Suud ve Veliaht Prens Muhammed bin Salman Al-Suud’un kararıyla Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki bağların güçlendirilmesi adına değerli bir karar alındı.

Suudi Arabistan Turizm Bakanı ve Suudi Arabistan Kalkınma Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Al Khateeb ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında, Suudi Arabistan Merkez Bankası’na 5 milyar dolar mevduat yatırılması için anlaşma imzalandı. Türkiye Cumhuriyeti.

Suudi Arabistan Kalkınma Fonu aracılığıyla gerçekleştirilen bu mevduat mutabakatı, Suudi Arabistan Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti ve halkları arasındaki yakın işbirliğinin ve tarihi bağların yanı sıra Suudi Arabistan Krallığı’nın taahhüdünün de bir göstergesidir. Türkiye’nin güçlenme çabalarını desteklemek.

Diğer bir deyişle bu anlaşma, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal büyümesinin ve sürdürülebilir kalkınmasının desteklenmesi anlamına gelmektedir.

Bu birikim sayesinde çeşitli branşlarda ekonomik konuların analizine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Suudi Arabistan Krallığı bu anlaşma ile Türk halkına verdiği güçlü desteği ve Türk ekonomisinin geleceğine olan güvenini ifade etmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-nilufer.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu