Ekonomi

Son dakika! İstanbul’da kar alarmı: THY 238 seferini iptal etti

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul’da etkili olması beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle 5 ve 6 Şubat tarihlerinde İstanbul Havalimanı’ndan toplam 238 seferini iptal etti.

THY Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul gidiş-gelişli toplam 238 seferin iptal edildiği açıklandı.

Açıklamada, İstanbul’da beklenen kar yağışı nedeniyle MADKOM (Meteorolojik Acil Durum Komitesi) kararı gereğince 5 ve 6 Şubat tarihlerinde İstanbul Havalimanı’nda uçuş iptallerinin olduğu, “İstanbul Havalimanı gidiş-dönüş 238 sefer iptal edilmiştir. Bunların 72’si iç hat, 166’sı dış hat seferidir. Operasyon nedeniyle iptal sayılarının artması muhtemeldir. Misafirlerimiz uçuşları ile ilgili güncel bilgileri alabilirler. uçuş sorgulama ekranlarımıza uçuş numaralarını ve takip bilgilerini girerek uçuşlarına ulaşabilirler.ifadeler yer aldı.

İstanbul’da kar ne zaman başlayacak?

AKOM’dan yapılan açıklamada, Pazar günü sabah saatlerinden itibaren soğuk havadan etkilenecek olan İstanbul’da Perşembe gününe kadar aralıklarla kar yağışı beklendiği belirtildi.

Hafta boyunca Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu İstanbul’da Pazar günü saat 08:00 itibariyle Sibirya kaynaklı daha soğuk bir havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

İBB AKOM verilerine göre; kuzeyli (Karayel, Yıldız) rüzgarların 60-80km/s hızla fırtına şeklinde esmesiyle birlikte soğuk hava şehre girecek.

Şu anda soğuk hava nedeniyle 5-7°C civarında seyreden sıcaklıklar -1,3°C kadar kar değerlerine gerileyecek. Soğuk hava ve fırtına ile birlikte il genelinde sulu kar ve yoğun kar yağışı geçişleri bekleniyor.

Pazar sabah saatlerinden itibaren kent merkezinde yağmur ve sulu kar şeklinde görülmesi beklenen yağışın, kuzey ve yüksek kesimlerde (Çatalca, Arnavutköy, Çekmeköy, Beykoz) kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. , Şile, Aydos). Yağışların öğle saatlerinden sonra il genelinde fırtına ile yer yer kuvvetli kar şeklinde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor.

Perşembe sabahına kadar İstanbul’da etkili olması beklenen Sibirya menşeli soğuk hava dalgası nedeniyle buzlanma ve don olaylarının yanı sıra yer yer kuvvetli, zaman zaman İstanbul’da 0°C ve altına düşebileceği tahmin ediliyor. yoğun kar yağışı geçişleri.

Vali de uyardı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, hafta sonu megakentte beklenen yağışlarla ilgili açıklama yaptı. Yerlikaya, “Cumartesi ve Pazar günü kar yağışı bekleniyor. Lütfen dikkatli ve dikkatli olun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu