Haber

Akdeniz Belediyesi Futbol Okulu geleceğin yeteneklerini bekliyor

Mersin’in merkez ilçesi Akdeniz Belediyesi, her yıl farklı branşlarda düzenlediği kurslarla Akdenizli çocukları sporla buluşturmaya, keşfetmeye ve geleceğin yetenekli sporcularını yetiştirmeye devam ediyor.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinasyonunda uzman antrenörler kontrolünde düzenlenen ücretsiz futbol kursuna katılmak isteyen 2013-2016 yılları arasında doğan minikler için ‘Bahar Futbol Kursu Kayıt Dönemi’ başladı. 6 Mart itibariyle başlayan kursa başvurular 17 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

Başvurular kontenjanla sınırlıdır

Akdeniz Belediyesi’nin ücretsiz olarak sunduğu ‘Bahar Futbol Okulu’ kursuna çocuklarını göndermek isteyen veliler, Seyfi Ali Türkoğlu-Şafak Erdur Spor Tesise (Toros Devlet Hastanesi’nin güneyinde) bizzat gelip kayıt oluşturabilecekler. Kontenjanlarla sınırlı olan başvurular için daha detaylı bilgi almak isteyen velilerimiz de ‘05527690805’ numaralı telefondan iletişime geçebilecek.

“Spor yapan çocuk daha başarılı olur”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, velilere yaptığı davette, çocuklarını ücretsiz bahar futbol okuluna göndermelerini tavsiye etti. Sporla uğraşan çocukların eğitim ve sosyal yaşamlarında daha başarılı olduklarını belirten Gültak, “En değerli varlığımız ve geleceğimiz olan çocuklarımızı, sporu sevdirecekleri, yetenekli oldukları spor branşlarına kavuşturalım. onları sokağın yarattığı risklerden uzaklaştırmak, çok daha iyi ve sağlıklı bir gelecek sağlamak.” . – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu