Ekonomi

“Maliyet artışlarının hepsini fiyatlara yansıtamıyoruz”

Sektör olarak depremden çok etkilendiklerini belirten NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Güral Gür, deprem sonrası rezervasyon iptallerinin olduğunu ve rezervasyonların durma noktasına geldiğini belirtti.

Bloomberg HT yayınına katılan ve bölümle ilgili değerlendirmelerde bulunan İkram Güral Gür, tatil nedeniyle hareketlilik olduğunu belirtti. Maliyet artışlarının tamamını şube olarak yansıtamadıklarını belirtti.

Beklenen artış

Güral Gür, “Deprem söylemlerinin biraz daha yavaşlaması gerekiyor” diyerek, “Artık bayramın yaklaşmasıyla bir hareketlilik var, yaz sezonunun gelmesiyle de yabancı misafirler açısından bir hareketlilik var. Bu olumsuz havanın kademeli olarak dağılmasıyla birlikte rezervasyonlarda artış bekliyoruz. Ama tekrar söylüyorum, bu deprem söylemlerinin yumuşatılması gerekiyor” dedi.

“Yüksek maliyet artışları”

Maliyet artışlarımızın tamamını fiyatlara yansıtamadıklarını belirten Armağan Güral Gür, “Gıda ve enerjideki fiyat artışları belli, konaklama vergisi dışında tanıtım faaliyetleri için ödediğimiz bir maliyet var. Bakanlığımız tarafından Turizm Geliştirme Ajansı kuruldu ve burada biz de pay veriyoruz. Tüm bunlardan dolayı bu maliyetler ister istemez fiyatlara yansımaktadır. Sektör olarak gıdada yüzde 80, içecekte yüzde 70, enerjide yüzde 180 artış yaşadık” dedi.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Güral Gür, “TUROB olarak TOBB, Kızılay ve AFAD’ın diğer yardım projelerine de destek veriyoruz.”

tanıtım saldırısı

Tanıtım faaliyetlerine devam edeceklerini ve mayıs başında Amerika gezisi planladıklarını ifade eden Hediye Güral, turist başına gelirin artırılmasının da önemli olduğunu belirtti.

Bodrum’daki yeni projenin çizimlerinin yapıldığını ve inşaatın başladığını belirten Güral Gür, 2024 dönemi için villalardan oluşan bir projeyi tamamlamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

gulyali-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu