Haber

Allahverdili: FETÖ Azerbaycan’da derhal terör örgütü ilan edilmeli!

Gençliğin Girişimlerini ve Gelişimini Destekleyen Sivil Toplum Kuruluşu lideri Toğrul Allahverdili, FETÖ’nün Azerbaycan’daki varlığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Allahverdili, “Azerbaycan’ın güvenlik açısından en istikrarlı ülkelerden biri olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Bazı Müslüman ülkelerde kök salmış terör örgütlerinin ülkemize girememesinin tek nedeni kolluk ve kolluk güçlerimizin teyakkuzu ve Cumhurbaşkanlığı tarafından kendilerine verilen görevleri zamanında yerine getirmeleridir. Bu nedenle herhangi bir terör örgütüyle irtibatı olduğu tespit edilen şahısların faaliyetlerinin bir an önce etkisiz hale getirilmesi temel önceliklerden biridir.” söz konusu.

Allahverdili, “Kardeş Türkiye’de bazı terör faaliyetlerinde bulunduğu tespit edilen FETÖ’nün faaliyetleri derhal durdurulmalıdır. Bu örgütün insanların beyinlerini kirleten faaliyetleri herkes tarafından bilinmektedir. Azerbaycan-Türkiye kardeşliğine, dostluğuna ve ittifakına hiçbir örgüt, hiç kimse gölge düşüremez. Bu nedenle acımasız terör örgütünün yeniden yapılanma ve yeniden ayağa kalkma girişimine derhal tepki gösterilmesi gerekmektedir. Vermesi gerekir.” ifadeleri kullandı.

Toğrul Allahverdili, “Bazı çevrelerin Azerbaycan-Türkiye ilişkilerinin gelişmesinden tarihte hiç olmadığı kadar hoşlanmaması tesadüf değil” dedi. Ama kimse unutmasın ki Azerbaycan güçlü bir devlettir, devleti ve halkı tehdit eden her türlü gücü etkisiz hale getirme gücüne sahiptir. Dolayısıyla halkımız ve devletimiz her türlü terör örgütüne karşı kalkan konumundadır. Ve FETÖ Azerbaycan’da derhal terör örgütü ilan edilmeli ve bu örgütü teröre hizmet eden bir örgüt olarak devlet düzeyinde tanımalıyız! Sivil toplum olarak devletimizin ve halkımızın yanında olduğumuzu bir kez daha beyan ediyoruz.”

KAYNAK: HABER7

mudanya-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu